Proč se lidi nemaj rádi

26.02.2021 13:01

 

Proč se lidi nemaj rádi
Proč jsou v lásce nestálí
Kdo na lásku všechno vsadí
Ten se občas napálí
Je však třeba začít znova
Nenechat se odradit
A dejte, prosím, na má slova
Jinak se snad nedá žít

S láskou je třeba začínat stále znova
I když je s ní trápení
Mračit se radši a nemilovat
To není žádné řešení
Neváhejte začít znova
Nenechte se odradit
Dejte, prosím, na má slova
Jinak se snad nedá žít

Mí milí přátelé. Dnes ráno jsem vstala a konala běžné ranní činnosti a najednou jsem si uvědomila, že si pobrukuji nějakou melodii.   Byla to písnička s textem Proč se lidé nemaj rádi........

Stává se mi to často, je to často nějaká informace   pro mne z mého podvědomí, související s tím, co právě prožívám.

Proč se lidé nemaj rádi?  Když bez lásky se nedá žít?  Všichni po lásce toužíme, všichni ji hledáme. Často na nesprávném místě, někde venku, od někoho, místo v sobě. Také si ji často pleteme se zamilovaností.

Skutečná láska je jako lampa, která svítí nebo růže, která voní, a je jí jedno, jestli si k ní někdo přivoní nebo ne. Je to její přirozenost. Nic za to neočekává.  I naše je to přirozenost.  Malé dítě to ještě umí, dokud ho nezačneme programovat.
Proč zrovna dnes písnička o lásce?

Láska je dnes potřeba víc než kdy jindy.

Určitě nikoho z nás nenechává lhostejným, co se právě teď děje ve společnosti, na celé planetě Zemi.
Všichni určitě aspoň chvílemi propadáme různým strachům, o zdraví, o život, o práci, existenci ......
Je to přirozené, jsme lidé.
Ale záleží na tom, jestli se v těch strachách budeme utápět nebo se jim postavíme čelem.

Můžeme toho nyní využít k tomu, abychom uzdravili spoustu svých strachů, které nosíme ve svém podvědomí a které jsme zdědili i po generacích našich předků.  Můžeme to uchopit jako příležitost uzdravit je světlem svého Vědomí. Naučit se s nimi konstruktivně zacházet, nevěnovat pozornost příběhům naší mysli, které kolem nich vytváří, co by mělo nebo nemělo být, kdo za to může...... atd. Ale obrátit pozornost k samotnému pocitu, emoci a nechat se jí prohořet, nechat ji projít. Je to nakonec jen energie určité kvality. Není dobrá, ani špatná. Prostě jen je.

A druhou stranou strachu je láska. A Láska je to, co uzdraví celou současnou situaci. A to neznamená nějaké sluníčkaření. Konáme, co je třeba konat a co cítíme, že je třeba konat.

Je třeba však začít každý sám u sebe / nakonec naše Vědomí je součástí kolektivního Vědomí, každý jednotlivec ovlivňuje celek, ve skutečnosti jsme součástí jednoho celku/, co je uvnitř, je venku.  Když pohneme   třeba jen jednou květinou, pohneme i hvězdou, a nejen jednou jedinou / citát/.  Malá změna na začátku vede k velké změně na konci. A každá cesta začíná prvním krokem.
V každém okamžiku máme volbu, čemu budeme věnovat pozornost / čemu věnujeme pozornost, to roste/.   Zda věnovat pozornost   strachu nebo lásce, radosti.

Když je mi ouvej, často se ptám, co by teď udělala Láska?

Řiďme se nejen rozumem, vědomostmi, ale hlavně srdcem. Když jsou rozum a srdce v rozporu, pravdu má srdce, intuice. Máme k disposici všechny informace, jen se jim zase potřebujeme naučit naslouchat. A to můžeme jedině v tichu a když obrátíme pozornost do svého nitra. Když se dostaneme za hluk naší mysli.

Ano, určitě je teď mnohé, co se nám nelíbí a přáli bychom si, aby to bylo jinak. Ale já věřím tomu, že nic se neděje náhodou a že vše má nějaký Vyšší smysl.  Že existuje něco, co nás přesahuje. Je jedno, jak to budeme nazývat, Bůh, Universum, Absolutno, Bytí, Vědomí ......

Žijeme v přelomové době a je jen na nás, kam to povede a zda to dáme.

Chceme-li, aby se uzdravila planeta Země, musíme nejdříve uzdravit sami sebe, své vztahy. Poznat Kdo jsme a Proč tady jsme. Přestat žít jen ten konzumní život.

Možná cítíme poslední dny bezmoc. Ale vždy existuje řešení. Jen je třeba přesměrovat pozornost od problému k řešení problému, ztišit se, naslouchat Vyššímu vedení, naslouchat svému srdci.

Teď už to není o boji kdo z koho, oko za oko, zub za zub, ale o spolupráci, porozumění, společném tvoření Nové Země.

Já věřím na zázraky. A už mnoho jsem jich ve svém životě zažila.

A věřím, že i teď se může stát ten zázrak a my se můžeme tomu zázraku otevřít.

Můžeme požádat i o pomoc, Boha, světelné bytosti, můžeme se spojit při společných modlitbách / zvu vás mezi 19 a 19,30 hod.  každý den/ a můžeme prosit a děkovat za naše uzdravení i uzdravení planety Země.  Za otevření našich srdcí, abychom dokázali žít v bezpodmínečné lásce a radosti a důvěře, ve větší pokoře a vděčnosti, v klidu a míru a porozumění a samozřejmě také ve zdraví.

Můžeme i teď pociťovat vděčnost, která má velkou sílu. Stále je mnoho toho, za co můžeme být vděčni.

Dnes jsem venku pociťovala velkou radost v přírodě a svižná chůze v přírodě mi udělala moc dobře a pozorovala jsem včely a mravence a motýly.  Jaro už je cítit ve vzduchu, ptáci zpívají, příroda se probouzí a všechno znovu začíná. Po každé zimě přijde jaro a po každé noci den. A tak je to se vším v našem životě. Důvěřujme.   Vše se neustále mění a vyvíjí.

Přeji vám krásné předjarní dny, víru v to dobré, co je vždy ve všem, abychom to dokázali najít, uvědomit si to.

Svatava Natarei

PS

Poslední dny se mnou velmi rezonuje kniha Čtyři vhledy / Alberto Villoldo/, pomáhá mi nahlédnout na vše z jiného úhlu pohledu.

https://www.megaknihy.cz/romany-povidky-novely/351966-ctyri-vhledy.html?utm_ce=ns&utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=merchant&utm_content=%c4%8cty%c5%99i+vhledy+-+Alberto+Villoldo&utm_term=