Nick Vujicic- inspirace a naděje pro nás pro všechny

03.04.2017 20:52

V tento krásný jarní den mám potřebu s vámi sdílet svoji radost ze života, svoji vděčnost za život a za vše, co nám život nabízí. My sami jsme Život.

Je jaro a v přírodě se vše znovu probouzí. Když vysvitne sluníčko, cítíme se většinou lépe.

Ale určitě máme všichni i dny, kdy se nám tak nedaří.

Patrně většina z nás měla někdy pocit, že nestojí za to žít, měla pocit, že se nám nic nedaří, měla pocit, že naše problémy jsou ty největší. Možná jsme někdy měli pocit, že už nemůžeme dál.

Stejně to cítil i Nick Vujicic. A určitě k tomu měl větší důvody než většina z nás.

Narodil se bez rukou a bez nohou. V 10 letech chtěl spáchat sebevraždu a utopit se ve vaně. Říkal si, jsem na obtíž rodině, nenajdu práci, neožením se, která žena by mne chtěla, když ji ani neobejmu, když nepochovám plačící dítě.

Nakonec to neudělal, z lásky k rodičům a pro jejich lásku k němu.

Vystudoval vysokou školu, má 2 firmy, píše knihy, jezdí po světě, přednáší a motivuje lidi na celém světě. Dává jim naději. Říká, kdyby Bůh chtěl, ještě dnes mi dá ruce a nohy a já vím, proč mi je nedal.

Lidé na první pohled vidí, co musel překonat, s čím se smířit, přijmout to a přesto žije naplněný, plnohodnotný život. Dnes má i krásnou ženu a krásné zdravé dítě, které chová v šátku.

I já jsem prožívala ve svém životě i těžké chvíle. Nick Vujicic byl pro mne velkou inspirací, abych i já v sobě znovuobjevila sílu Lásky.

Všichni nejspíše v něco věříme, je jedno, zda to budeme nazývat Bůh, Vyšší moc, Absolutno, Universum, Vesmír, Bytí, Láska, Pravda.

Klíčem k Vesmíru je PŘIJETÍ. Přijetí všeho, co je. S důvěrou, že i když tomu teď možná nerozumím, i když se mi to třeba teď nelíbí, tak je to to nejlepší pro mne, co právě teď potřebuji, ne pro mé ego, ale pro moji duši, pro její evoluci, pro její cestu, kterou si vybrala.

Každý jsme zodpovědní jen sám za sebe.

Začněme každý sám u sebe. Přijímejme, akceptujme. I své stíny. A není to rezignace, právě naopak.

Když volíme volbu nejvyšší, plyneme v proudu života, žijeme v souladu se svou duší.

Objímám vás Svatava Natarei

https://www.youtube.com/watch?v=uBpQEzYeuVQ