Alergie se hlásí o slovo.

11.04.2018 10:00
Tak nám skončila zima. Už jsme se všichni určitě moc těšili na sluníčko.
Jenže….. Media nás přestala strašit chřipkou, ale už tady zase máme, že alergie se hlásí o slovo.
Já osobně mám jaro moc ráda, všechno znovu začíná, příroda se probouzí ze zimního spánku.
I my ožíváme, máme do všeho víc chuti.
Přesto opravdu mnohé z nás může alergie potrápit.
Co je to alergie? Z pohledu klasické medicíny je to přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému na látky, s kterými se běžně setkáváme v našem životním prostředí. Má mnoho podob. Od rýmy, přes astma až po anafylaktický šok. Určitě bychom ji neměli podceňovat.
Proč čím dál tím více lidí trpí nějakými projevy alergie, či histaminové intolerance?
Na vině je určitě zhoršující se znečištění životního prostředí, nevhodná strava, plná toxických látek a znečištěná voda. Velkou měrou se na ní však podílí i stres.
Jenže … opět jenže.  Stres nám nezpůsobuje to, co se kolem nás děje, životní situace, které prožíváme, ale to, jak my na ně reagujeme. A my na ně reagujeme podle toho, kde jsme vyrůstali, podle toho, jak reagovali naši rodiče, podle toho jaké názory máme, jaké postoje, prostě podle toho, jak jsme naprogramováni. Z čeho se jeden hroutí, druhý si ani nepovšimne.
Bohužel většina z nás je naprogramována spíše k tomu, vidět sklenici napůl prázdnou než napůl plnou.
Říká se, jak myslíme, tak žijeme. Také se říká, veselá mysl půl zdraví.  
Denně máme až 60 000 myšlenek, většina z nich je stejná jako včera a většina z nich je negativní. Tak jak pak máme být veselí? Dobrá zpráva je, že jediná pozitivní myšlenka má mnohonásobně větší sílu než ty negativní.
Také je dobrá zpráva, že každý program lze změnit. I ten v naší hlavě.
Většina z nás má tendenci věnovat pozornost tomu co se nám nelíbí, z čeho máme strach. Jenže čemu věnujeme pozornost, to roste.
Takže začněme věnovat více pozornosti tomu, co se nám líbí, na nás, na našich blízkých, na našem životě. Je toho jistě mnoho, co se nám líbí a za co můžeme být vděčni. Jsme živí, většina z nás i zdraví, máme většinou ruce a nohy, vidíme, slyšíme, dýcháme, máme co jíst, žijeme v míru, máme vodu, kterou můžeme pít. Ne všichni to tak mají. Miliardy lidí na světě mají hlad, vodu mají znečištěnou ropou, zamořený vzduch, atd. atd.
Stačí, když si to začneme více uvědomovat. Přesměrujeme svoji pozornost na to dobré v našem životě. Začneme se radovat z těch prostých, přesto nejdůležitějších věcí v životě, východů slunce, sedmikrásek, zpěvu ptáků, kapky rosy, přítomnosti našich blízkých i našich zvířátek.
Tím se nám začnou zvyšovat vibrace a budeme nejen šťastnější, ale také zdravější.
Musíme každý začít sám u sebe / tedy nemusíme, můžeme být dál na všechno naštvaní a nemocní /. Ale můžeme. Když se budeme víc radovat, tančit, zpívat, smát, ovlivníme své okolí a celou planetu Zemi.
Já jsem optimista. Vidím, jak se čím dál tím více lidí probouzí a to mne naplňuje velkou nadějí.
Tak se dejme do toho, ať je nás čím dál tím víc.
Ono to nebude ze dne na den, nějakou chvíli to potrvá, ale každá cesta začíná prvním krokem.
Já už jsem se na ni vydala. Půjdete se mnou?
A do té doby, než se nám podaří přeprogramovat svou mysl / co si budeme povídat, zpočátku ještě budeme občas sklouzávat ke starým vzorcům chování /, můžeme využít i různých doplňků stravy, které mohou pomoci např. i u těch alergií. Např. kolostrum, extrakty z různých východoasijských hub nebo bylina Perilla frutescens.
A hlavně, uvědomme si, na co všechno jsme alergičtí. Na svého šéfa, na tchyni, co všechno organizuje, na termíny, které nestiháme, na neutěšené rodinné prostředí …….
Naučme se více odpouštět, milovat, přijímat se takoví jací jsme, i sami sebe. A bude nám dobře na Zemi.
 
Přeji vám krásné jarní dny
 
Svatava Natarei